❤ KE KAŽDÉ OBJEDNÁVCE ČAJOVÁ SVÍČKA ZDARMA ❤ EXTRA DÁREK DLE VLASTNÍHO VÝBĚRU K NÁKUPU NAD 2 000 Kč

Olejový deník - Jak správně používat oleje?

Oleje jsou neodmyslitelnou součástí každé kosmetické výbavy. O jejich pozitivních účincích jsem se mnohokrát přesvědčila na vlastní kůži. Již třetím měsícem používám luxusní směs olejů, která mé pleti opět navrátila svěží vzhled (po porodu to bylo jedno velké fiasko). Kromě téměř zázračných účinků na pleť a celkové zdraví, mají oleje ještě jeden velký benefit. V olejových sérech není nutné, na rozdíl od krémů, používat žádné konzervační látky (pouze vitamín E – antioxidant), emulgátory ani zahušťovadla. Ovšem aby oleje měly kýžený efekt, je nutné, dodržovat několik základních pravidel při jejich používání.

Často se setkávám s mylnou představou, že oleje hydratují, a tak jsou využívány samostatně (bez vody) na suchou pokožku – OMYL. Oleje sami o sobě nemají hydratační funkci, ale pokožce „pouze“ dodávají prospěšné látky a „uzamykají“ vodu v pokožce, a tím k hydrataci pletí napomáhají. Oleje je tedy nutné aplikovat na MOKROU pokožku.

Před použitím olejového séra můžete obličej omýt pouze vodou nebo použít květinové hydroláty či séra na vodní bázi. Množství oleje je individuální záležitost, obvykle ale stačí 3-4 kapky oleje, které krouživými pohyby nebo poklepáním vmasírujete do pokožky. Díky této vychytávce není pokožka vysušená ani mastná a účinné látky jsou dopraveny, tam kam mají.

Nejen správný postup aplikace, ale i volba vhodného oleje, dle typu pleti, je zásadní. Univerzální možností je olej mandlový, který se využívá k ošetření téměř všech typů pleti, včetně citlivé dětské pokožky. Naopak kokosový olej, který je často doporučován téměř na všechno, ucpává póry a není tedy vhodný pro mastnou a aknózní pokožku.

V poslední řadě je důležité i skladování olejů – tmavá lahvička, chladné místo.

Krátký přehled olejů dle typu pleti:
   ✓Normální: jojobový, konopný
   ✓Smíšená: makadamový, brutnákový
   ✓Suchá: arganový, avokádový
   ✓Mastná: hroznový, slunečnicový
   ✓Problematická: nimbový, tamanu
   ✓Citlivá: mandlový, konopný
   ✓Zralá: šípkový, opunciový

 

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz