❤ KE KAŽDÉ OBJEDNÁVCE ČAJOVÁ SVÍČKA ZDARMA ❤ EXTRA DÁREK DLE VLASTNÍHO VÝBĚRU K NÁKUPU NAD 2 000 Kč

Vonné vosky, jejich použití a benefity.

Vonné vosky VonTree jsou vyrobeny ze 100% přírodního sójového vosku a 100% přírodních esenciálních olejů. Jsou GMO free, neobsahují žádné živočišné produkty, parabeny ani ftaláty. Žádná ze složek nebyla testována na zvířatech. Každý vosk je vyráběn ručně s tou největší láskou a péčí.

 

V čem jsou vonné vosky lepší než svíčky a pro koho jsou určeny?

Vonné vosky nepřichází do přímého kontaktu s plamenem, a tak si esenciální oleje (dále jen EO) zachovávají svůj aromaterapeutický charakter. Při pálení svíčky působí na EO velké teplo (teplota plamene svíčky se pohybuje v rozmezí 400-1500 °C). EO jsou vysoce těkavé již při nízkých teplotách a v blízkosti plamene degradují, ztrácí svůj aromaterapeutický přínos a z velké části i vůni. Pokud Vám nejde pouze o provonění bytu, ale dbáte i na aromaterapeutické hodnoty nebo jste alergici, máte potíže s dýcháním či máte příliš citlivý nos, určitě sáhněte místo svíčky po vonném vosku.

 

A jak tedy vonné vosky správně používat?

Závěsné vonné vosky můžete zavěsit naprosto kamkoliv, já osobně využívám ve skříních levandulové vosky, které odpuzují šatní moly. Vonný vosk provoní vaše skříně i zásuvky s prádlem a je skvělou alternativou k mýdlům, která dávaly do skříní již naše babičky. Vosky nepokládejte na mastící se povrchy. Esenciální olej se po nějaké době odpaří a vonný vosk ztrácí intenzitu, zde přichází na řadu aromalampa. Teplo aktivuje zbývající molekuly esenciálního oleje, a tak vám vonný vosk udělá voňavou radost znovu.

Vonné vosky bez závěsného provázku jsou určeny přímo na použití v aromalampě. I zde platí několik zásad správného používání. Nejdůležitější je výběr aromalampy. Vhodné jsou takové, které mají mezi plamenem svíčky a odpařovací nádobkou alespoň 10 cm. Pokud je rozdíl mezi svíčkou a nádobkou nižší dochází k připalování vosku. Odpařovací nádobka by neměla být příliš úzká a hluboká. Čím širší nádobka, tím vyšší intenzita vůně.

 

Jak vyjmout vosk z aromalampy?

Vosk se při hoření postupně vypaří. Na dně nádobky zůstane pouze tenký povlak, který vyškrábnete nebo odstraníte hadříkem. Pokud se vosk neodpařil, ale vy chcete vosk vyjmout nechte jej ztuhnout a poté jej z nádobky vyloupněte. Pro snazší vyjmutí zapalte pod nádobkou na minutu svíčku, aby se vosk uvolnil. Další možností je vložit aromalampu na cca 15 minut do mrazáku (chladem se objem vosku zmenší). Nádobku dočistěte suchým hadříkem, před použitím nového vosku musí být odpařovací nádobka čistá.

 

A nezapomeňte…

Vonné vosky nejsou samozřejmě jedlé, i když oku lahodí. Aromalampu mějte vždy na očích. A pamatujte, že vůně esenciálních olejů nejsou tak syté a výrazné, jako vůně vonných olejů. Ale za to mají esenciální oleje při správném použití aromaterapeutický účinek.  

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz