Vonné vosky, jejich použití a benefity.

VonTree Candle nejsou jenom svíčky, ale také vonné vosky. Vonné vosky jsou vyrobeny ze 100 % přírodního sójového vosku a vonných nebo esenciálních olejů. Vonné vosky nemáme dostupné volně v nabídce na e-shopu, ale moc rádi je vyrábíme na zakázku. 

Vonné vosky jsou oblíbeným dárkem na firemní akce a ideální výslužkou pro svatební hosty, skvěle se hodí i do dárkových balíčku na každou příležitost.


 

Jaké typy vonných vosků existují?

✅ závěsné vonné vosky = vosky na provázku

✅ vonné vosky do aromalapmy

V čem jsou vonné vosky lepší než svíčky a pro koho jsou určeny?

Vonné vosky nepřichází do přímého kontaktu s plamenem, a tak si esenciální oleje. zachovávají svůj aromaterapeutický charakter. Esenciální oleje jsou vysoce těkavé již při nízkých teplotách a v blízkosti plamene degradují (plamen svíčky), ztrácí svůj aromaterapeutický charakter a z velké části i vůni. Pokud Vám nejde pouze o provonění bytu, ale dbáte i na aromaterapeutické hodnoty nebo jste alergici, máte potíže s dýcháním či máte příliš citlivý nos, určitě sáhněte místo svíčky po vonném vosku.

Jak vonné vosky správně používat?

Závěsné vonné vosky můžete zavěsit naprosto kamkoliv. Levandulový závěsný vosk je vhodný do šatních skříní, jako prevence před šatními moly. Vonný vosk provoní vaše skříně i zásuvky s prádlem a je skvělou alternativou k mýdlům, která dávaly do skříní již naše babičky.

✅ Vosky nepokládejte na mastící se povrchy.

Esenciální olej se po nějaké době odpaří a vonný vosk ztrácí intenzitu, zde přichází na řadu aromalampa. Teplo aktivuje zbývající molekuly esenciálního oleje, a tak vám vonný vosk udělá voňavou radost znovu.

Vonné vosky bez závěsného provázku jsou určeny přímo na použití v aromalampě. 

Zvolte vhodnou aromalampu. Vhodné jsou takové, které mají mezi plamenem svíčky a odpařovací nádobkou alespoň 10 cm. Pokud je rozdíl mezi svíčkou a nádobkou nižší dochází k připalování vosku. Odpařovací nádobka by neměla být příliš úzká a hluboká. Čím širší nádobka, tím vyšší intenzita vůně.

Do aromalampy s voskem nikdy nepřídavejte vodu - hrozí exploze

 

A nezapomeňte…

Vonné vosky nejsou samozřejmě jedlé, i když oku lahodí. Aromalampu mějte vždy na očích. A pamatujte, že vůně esenciálních olejů nejsou tak syté a výrazné, jako vůně vonných olejů. Ale za to mají esenciální oleje při správném použití aromaterapeutický účinek.  


VONNÉ VOSKY NA ZAKÁZKU DÁREK K NAROZENINÁM DÁREK PROS VATEBČANY

Chcete darovat vonné vosky jako výslužku svatebčanům, nebo hledáte vhodný dárek pro Vaše firemní partnery? Neváhejte nás kontaktovat, rádi s Vámi probereme veškeré Vaše požadavky a vyhotovíme vonné vosky na míru  

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz