Bezpečnostní upozornění

Obecné upozornění

Všechny svíčky a vonné vosky VonTree Candle jsou určeny pro dospělé svéprávné osoby. VonTree Candle nenese zodpovědnost za zneužití produktů a všechny produkty jsou používány na vlastní nebezpečí. Některé vonné a esenciální oleje nejsou vhodné pro těhotné a kojící ženy, malé děti a zvířata

Všechny vonné a esenciální oleje byly vyrobeny z kvalitních surovin, nebyly testovány na zvířatech a neobsahují parabeny ani ftaláty. Vonné oleje využity ve svíčkách a vonných voscích mají všechny důležité bezpečnostní listy – IFRA, SDS a splňují veškeré nařízení EU.

Svíčky i vonné vosky je ZAKÁZANO UŽÍVAT VNITŘNĚ nejsou tedy určeny ke KONZUMACI!

Svíčky mají minimální trvanlivost 2 roky. Mějte prosím na paměti, že po dobu uskladnění dochází k postupnému vývoji vůně. Vonné vosky nejsou uskladněny v obalu, a proto je spotřebujte do 2 měsíců od nákupu. 

Svíčky ani vonné vosky nejsou dle platné legislativy EU certifikovány jako kosmetické produkty.

Ke zdobení svíček jsou využity biologicky odbouratelné třpytky Bioglitter® PURE, sušené byliny a drahé kameny. Před zapálením svíčky vyjměte všechny drahé kameny a byliny, které mohou zasahovat do ohně. 

Ve svíčkách je použita směs prémiového sójového a kokosového vosku nebo včelího vosku. Vosky neobsahují pesticidy, herbicidy ani ropné příměsi. 

 

Upozornění!

Vonné i esenciální oleje obsahuji chemické látky, které mohou vyvolat podráždění kůře a očí, či způsobit alergickou reakci a mohou být toxické pro životní prostředí. 

Svíčky v souladu s nařízením EU jsou označeny CLP, které se řídí aktuálním nařízením Evropské unie a jeho použití a obsah jsou dané zákonem. CLP etiketa obsahuje piktogramy, údaje o společnosti, bezpečnostní věty, chemické složky, které mohou vyvolávat alergickou reakci. V souladu s nařízením EU se CLP brzy objeví i na e-shopu u jednotlivých produktů. Pokud u produktů není CLP uvedeno, pak není zákonem vyžadováno. CLP etikety obsahuji i informace o UFI kódu (jedinečný identifikátor složení)

Všechny produkty, které jsou označeny etiketami CLP nemohou být oficiálně označeny jako netoxické/nontoxic nebo ekologické/ekofriendly. Takto mohou být oficiálně na etiketě označeny pouze čisté sójové nebo včelí svíčky. 

Veškeré informace (fotografie, texty) uvedené na e-shopu vontreecandle.cz jsou majetkem provozovatele (Mgr. Evy Vontrobové) a nemohou být bez jejího souhlasu kopírovány a dále šířeny. V případě porušeni tohoto nařízení bude zahájeno patřičné právní řízení. Provozovatel má právo na jakékoliv změny a úpravy na www.vontreecandle.cz bez předchozího upozornění.

Informace pro spotřebitele

Každý spotřebitel by měl dodržovat bezpečnostní doporučení uvedené na obalu svíčky značky VonTree Candle a zde na webové stránce. Může se stát, že dojde k odlepení bezpečnostní etikety ze svíčky, proto vždy pozorně čtěte tyto bezpečnostní pokyny a řádně je dodržujte.

Norma ČSN EN 15494 určuje bezpečnostní značení svíček určených k hoření v místnostech.

Povinné bezpečnostní informace

 1
Obecný symbol varování.
 
2
Hořící svíčku nikdy nenechávejte bez dozoru.
 
3
Hořící svíčku umístěte mimo dosah dětí a domácích zvířat.
 
4
Mezi hořícími svíčkami vždy ponechte vzdálenost odpovídající nejméně pětinásobku průměru svíčky.
 
5
Hořící svíčku nenechávejte na, nebo v blízkosti předmětů, které se mohou snadno vznítit.
 

Volitelné bezpečnostní informace

6
Neumísťujte svíčky do průvanu.
 
7
Neumísťujte svíčky blízko zdroje tepla.
 
8
Umísťujte svíčky ve vzpřímené poloze
 
9
Před každým zapálením upravte knot na délku asi 0,5-1 cm (z mé zkušenosti je vhodnější knot zkrátit na přibližně 3-5 mm). V případě, že Vám svíčka kouří, zkraťte opět knot.
 
10
Plamen vždy uhaste. Nesfoukávejte ho.
 
11
Vždy používejte svícen.
 
12
V roztaveném vosku nenechávejte zápalky, ani jiné úlomky.Mohlo by tak dojít k rozšíření ohně.
 
1
Nepohybujte svíčkou během hoření
 
14
Nehaste tekutinami.
 
15
Čajové svíčky používejte pouze ve svícnech a lampách s dostatečnýmodvětráváním.
 
nejez
Svíčky ani jejich části nekonzumujte.
 
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz