VONNÉ SVÍČKY

Vonné svíčky dávno překročily hranice běžného dekorativního doplňku a staly se základním prvkem pro zlepšení atmosféry a pohody v domácnostech po celém světě. Ať už je to klidný večer u knihy, relaxační koupel, nebo večeře při svíčkách, aroma svíček vytváří neopakovatelnou atmosféru a dodává každé chvíli jedinečný rozměr.

Proč svíčky voní?

Hlavním činitelem, který dělá vonné svíčky vonnými, je vonný olej. Vonné oleje jsou syntetizovýny v laboratořích. Tento proces umožňuje výrobcům vytvářet široké spektrum vůní, které by jinak nebylo možné přírodně získat. Díky moderním technologiím mohou vědci a parfuméři navrhovat vůně, které napodobují nespočet různých aromat, jako jsou například jahody, jablka, čokoláda, smetana a mnoho dalších.

Bezpečnost vonných olejů

Jednou z klíčových otázek týkajících se vonných olejů je jejich bezpečnost. Na trhu je důležité hledat takové svíčky, které obsahují pouze certifikované vonné oleje bez ftalátů a parabenů, neboť tyto chemikálie mohou být škodlivé. Naše společnost zaručuje, že naše svíčky neobsahují žádné ropné produkty, což je klíčové pro zdravotní nezávadnost produktů. Používáme pouze oleje nejvyšší kvality s bezpečnostními certifikáty specifickými pro použití ve svíčkách.

maliny jahody smetana sojova vonna svicka vontree candle

Výběr a použití vonných olejů ve svíčkách

Při výběru vonných olejů je důležité mít na paměti, že i když jsou syntetizované, nemusí být škodlivé. Klíčem je správné použití a dodržování bezpečnostních doporučení. Kvalitní a správně vybrané vonné oleje nejsou při kontaktu s plamenem toxické. My ve VONTREE CANDLE dbáme na to, aby naše vonné svíčky byly bezpečné, a zároveň splnily Vaše očekávání.

Etické aspekty vonných olejů

Výroba syntetizovaných vonných olejů umožňuje vytvoření vůní, které by byly z přírodních zdrojů nedostupné nebo obtížně extrahovatelné. Tento přístup má nejen praktické, ale i etické výhody, jelikož se snižuje tlak na přírodní zdroje a ekosystémy. VONTREE CANDLE používá syntetizované oleje, které jsou pečlivě testovány a certifikovány, aby byla zajištěna jejich bezpečnost a účinnost.

krasne prirodni svicky ze sojoveho vosku vontree candle

Rozhodně neplatí, že vše přírodní je zdraví prospěšné a vše syntetizované v laboratoři našemu zdraví škodí. Vonné i esenciální oleje se musí vybírat v závislosti na jejich použití a je nutné počítat s tím, že ve svíčce přijde olej do styku s plamenem, který mění chemické vlastnosti látek. Správně vybrané kvalitní oleje nejsou ve svíčce, při správném používání, toxické. A pokud se chcete přesvědčit na vlastní nos, jak voňavé mohou vonné svíčky být, můžete si vybrat ze široké škály svíček z naši nabídky.

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz