Od 13.7. do 21.7. jsme na dovolené :) Všechny Vaše objednávky vyřídíme v pondělí 22.7. Mějte krásné dny

JÓGA: HARMONIE TĚLA, MYSLI A DUCHA

Jóga je mým každodenním rituálem, který mi pomáhá s harmonizací mysli i těla. Jóga je dávná duchovní praxe, která se vyvinula před tisíci lety v Indii a postupem času získala světovou popularitu. Tato komplexní disciplína spojuje fyzické cvičení, dýchání, meditaci a filozofii s cílem dosáhnout harmonie těla, mysli a ducha. Jóga nabízí širokou škálu výhod, které přesahují pouhé fyzické cvičení, a dnes je praktikována lidmi různých věkových skupin a životních stylů.

joga pro dusi sojova svicka vontree candle

 

Historie jógy

Historie jógy sahá tisíce let zpět do starověké Indie, kde vznikla jako duchovní praxe pro dosažení vyššího stavu vědomí. Původně se jóga zaměřovala na duchovní rozvoj a osvobození duše, a to prostřednictvím meditace, oddanosti a etických principů. Postupem času se však její podoba proměnila a vyvinula se do mnoha různých stylů, zahrnujících různé fyzické pozice (asány), dechové techniky (pránájáma) a meditaci.

 

Fyzická a mentální rovina jógy

Jóga spojuje fyzickou a mentální rovinu tak, aby dosáhla celkové rovnováhy a zlepšila kvalitu života. Fyzické asány, které jsou součástí jógy, pomáhají zvýšit sílu, flexibilitu a stabilitu těla. Cvičení jógy také podporuje lepší držení těla a uvolňuje napětí ve svalech, což může snižovat bolesti zad a napomáhá obnově těla po fyzických aktivitách.

Na mentální úrovni jóga pomáhá zklidnit mysl a zlepšit koncentraci. Praxe meditace a dechových technik pomáhá snižovat stres, úzkost a napětí. Regulace dechu má pozitivní vliv na nervový systém a může zlepšit celkovou pohodu.

 

Filozofie jógy

Filozofie jógy je založena na několika základních principech, jako je etika, sebepoznání a dosažení osvícení. Jóga podporuje etické chování a respekt k sobě samému, k ostatním lidem a k životnímu prostředí. Sebepoznání je klíčovým aspektem jógy, neboť vědomost o sobě samém je považována za klíčový krok k osobnímu růstu a transformaci.

 

Různé styly jógy

Existuje mnoho různých stylů jógy, které se liší v přístupu a důrazu na určité aspekty jógy. Některé známé styly zahrnují Hatha jógu, Vinyasa jógu, Ashtanga jógu, Bikram jógu a mnoho dalších. Každý styl má své specifické asány, sekvence a metody cvičení.

 

Jóga v moderní době

V dnešním rychlém a náročném světě má jóga stále významné místo. Lidé hledají způsoby, jak zvládat stres, zlepšit fyzickou kondici a nalézt vnitřní klid. Praxe jógy nabízí prostředek k dosažení těchto cílů a mnohem více. Díky pravidelnému cvičení jógy můžete dosáhnout fyzického zdraví, mentální pohody a duchovního růstu.

 joga sojova svicka harmonie

Jóga je mnohem více než jen soubor fyzických cvičení. Je to komplexní systém, který spojuje tělo, mysl a duši a pomáhá dosáhnout celkové rovnováhy a blaha. Bez ohledu na váš věk, tělesnou kondici nebo zkušenosti může jóga nabídnout mnoho výhod pro vaše fyzické a duševní zdraví. Praxe jógy vám může pomoci objevit vnitřní harmonii a nalézt klid v chaotickém světě.

Já jsem začala praktikovat jógu před několika měsíci a jsem jejími účinky unesena. Při meditaci a praktikování jógy vždy zapaluji svíčku, která mi pomáhá s harmonizací mé mysli. A jelikož svíčky k jógové praxi neodmyslitelně patří, můžete se těšit na další články, které Vám přiblíží taje jódy, mediace a sebepoznání. 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz