Od 13.7. do 21.7. jsme na dovolené :) Všechny Vaše objednávky vyřídíme v pondělí 22.7. Mějte krásné dny

MEDITACE

Jóga je dávno známým pramenem zdraví a duševní pohody, který má své kořeny v indické kultuře. Jednou z klíčových prvků jógy je meditace, která hraje zásadní roli v dosahování duševního klidu a zlepšení pozornosti. V tomto článku se podíváme na význam meditace v rámci jógy a některé z nejúčinnějších meditačních technik spojených s touto starodávnou praxí.

Co je meditace?

Meditace je metoda, která nám umožňuje zklidnit mysl a dosáhnout hlubokého stavu relaxace. Je to proces, během kterého se soustředíme na určitý objekt, myšlenku nebo dech, a odstraňujeme rušivé myšlenky z naší mysli. V rámci jógy má meditace nespočet výhod pro tělo i duši.
joga svicky vontree candle harmonie historie jogy

Duševní klid a zlepšení pozornosti

  1. Snížení stresu: Jedním z hlavních výhod meditace je její schopnost snižovat stres. Pravidelná meditační praxe snižuje hladinu stresových hormonů v těle, což vede ke zlepšení celkového duševního zdraví.

  2. Zlepšení koncentrace: Meditace pomáhá zvýšit naši schopnost soustředit se. Díky tréninku mysli se stáváme lepšími v tom, jak efektivně zpracováváme informace a reagujeme na různé podněty.

  3. Lepší emoční stabilita: Meditace nám pomáhá lépe rozumět našim emocím a zlepšit kontrolu nad nimi.

  4. Zvýšení pozitivního myšlení: Pravidelná meditace podporuje pozitivní myšlení a pomáhá nám se stát šťastnějšími a spokojenějšími lidmi.

Meditační techniky

  1. Dýchání (Pranayama): Tato technika se zaměřuje na kontrolu dechu a je důležitou součástí jógy. Pranayama pomáhá zklidnit mysl, zvýšit energii a zlepšit pozornost tím, že se soustředíme na dech a jeho rytmus.

  2. Mantry a afirmace: Mantry jsou opakované zvuky nebo slova, která nám pomáhají soustředit se a dosáhnout meditačního stavu. Afirmace jsou pozitivní výroky, které si opakujeme, aby jsme posílili naše pozitivní myšlení.

  3. Vizuální meditace: Tato technika zahrnuje zaměření se na určitý obraz nebo symbol, což nám pomáhá zklidnit mysl a dosáhnout duševního klidu. Skvělým pomocníkem při vizuální meditaci je plamen svíčky.

  4. Mindfulness (přítomná pozornost): Tato technika se zaměřuje na vědomé vnímání přítomného okamžiku. Mindfulness nám umožňuje přijímat vše, co se děje, bez soudů a hodnocení.

  5. Transcendentální meditace: Tato technika je založena na opakování určitého slova nebo mantry a má za cíl dosáhnout hlubokého stavu ticha a klidu v mysli.

joga sojova svicka harmonie_1

Meditace je nepostradatelnou součástí jógy, která přináší mnoho výhod pro duševní zdraví a pozornost. Pravidelná meditační praxe nám může pomoci zvládat stres, zlepšit koncentraci, emocionální stabilitu a celkovou kvalitu života. S různými meditačními technikami spojenými s jogou si můžeme vybrat tu, která nám nejlépe vyhovuje a která nám pomůže dosáhnout požadovaných výsledků. K meditacím se skvěle hodí přírodní sójové svíčky. Vybírat můžete hned z několika vůní ZDE. Nezapomeňte, že meditace je dovednost, která se zlepšuje s praxí, a že pravidelnost je klíčem k dosažení dlouhodobých výsledků. 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz