ESENCIÁLNÍ PŘÍRODNÍ SVÍČKY

Svíčky se liší svým vzhledem, vůní a hlavně složením. Naše svíčky jsou vyrobeny z kvalitních prémiových surovin, které neobsahují žádné parabeny ani ftaláty. Na následujících řádcích Vám poradíme, jak si vybrat svíčku, která pro Vás bude ta pravá.

Proč svíčka voní?

Aby svíčka provoněla Váš domov, musí obsahovat dostatečné množství voňavých olejů, které ji propůjčí neodolatelné aroma. Do svíček je možné přidávat dva typy olejů VONNÉESENCIÁLNÍ 

Esenciální oleje

  • říká se jim také silice nebo éterické oleje
  • jsou 100% přírodního původu
  • nemísitelné s vodou
  • jsou vysoce těkavé = při vyšších teplotách degradují 
  • existují přírodní vonné oleje, které všechny své složky mají přírodního původu, ale mimo klasické esenciální oleje obsahují také jejich frakce

Jak vybrat správný esenciální olej?

Esenciální oleje ovlivňují naše emoce, náladu, psychiku i fyzické zdraví. Jejich používání (zejména vnitřní užití) by se mělo vždy konzultovat s odborníkem. Při výběru éterického oleje vždy zvažte svůj zdravotní stav (cukrovka, vysoký/nízký krevní tlak). Na pozoru by se měly mít zejména těhotně a kojící ženy a děti do 3 let. Některé EO jsou kontraindikovány i u domácích mazlíčku. U přecitlivělých nebo alergických osob je vždy vhodné před použitím udělat test snášenlivosti.

Malá rada – oleje nejsou rozpustné ve vodě, proto je nikdy nepoužívejte neředěné do koupele. Kapičky oleje zůstávají volně ve vodě (nerozpustí se) a do kontaktu s pokožkou se tak dostávají neředěné, což může vést k podráždění nebo popálení pokožky.

Kolik tun surovin je potřeba na výrobu 1 kg esenciálního oleje?

Esenciální oleje jsou luxusním zbožím, tomu odpovídá i jejich cena. Esenciální oleje, jsou vzhledem k vysokým nárokům na materiál, často pančovány. Kvalitní esenciální oleje nakupujte pouze u ověřených prodejců a vždy si vyžádejte potřebné certifikáty. 

LUXUSNÍ ESENCIÁLNÍ OLEJE

Z čeho jsou tvořeny esenciální oleje?

Esenciální oleje obsahují stovky až tisíce různých chemických látek. Největší zastoupení mají terpeny a terpenové deriváty, dále pak uhlovodíky, alkoholy, aldehydy, ketony, karboxylové kyseliny a další látky.

SLOŽENÍ OLEJE LEVANDULE LÉKAŘSKÉ

Celé složení Levandule naleznete zde - CHEMICKÉ SLOŽENÍ LEVANDULE LÉKAŘSKÉ

Používání esenciálních olejů ve svíčkách:

  • esenciální oleje nebyly primárně navrženy pro použití ve svíčkách
  • jsou těkavé a plamen jejich vlastnosti mění
  • odolnost esenciálních olejů vůči teplu je různá, některé degradují již při 38 °C, proto je nutno druhy olejů do svíček pečlivě vybírat
  • POZOR některé esenciální oleje se mohou snadno vznítit
  • ve vyšších koncentracích mohou být toxické

Téma esenciálních olejů je velice rozsáhlé a pro pochopení jejich účinků a správné používání je nutné patřičné vzdělání a roky praxe.   esenciální oleje, a co vše může ovlivnit kvalitu vaší svíčky, je čas vybrat si tu pravou. Na našem e-shopu najdete široký výběr svíček, které jsou nejen bezpečné a vyrobené z prémiových materiálů, ale také krásně vypadají. Každá svíčka z naší nabídky je garantem toho, že váš domov bude vonět přesně podle vašich představ. Navíc, díky našemu závazku k vysokým standardům kvality a bezpečnosti, si můžete být jisti, že váš domov bude mít to nejlepší. Pozvedněte atmosféru svého interiéru a dopřejte si momenty klidu a relaxace s našimi perfektně vyváženými svíčkami. Navštivte náš web a najděte svoji ideální svíčku ještě dnes!

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz