Jste úžasní a moc Vám děkujeme za Váš zájem. Vzhledem k velkému množství objednávek se může doba doručení mírně protáhnout. Děkujeme za pochopení ♥

JAK PEČOVAT O SÓJOVÉ SVÍČKY?

Péče o sójovou svíčku není nikterak složitá. Stačí pár jednoduchých kroků a vonnou přírodní svíčku si budete moci vychutnávat delší dobu a s větší intenzitou.

Při hoření svíčky vždy dbejte na dodržování bezpečnostních pravidel.

Naše přírodní svíčky VonTree CANDLE jsou navrženy tak, aby hořely co nejlépe. K dokonalému zážitku je však nutná i Vaše péče, protože bez Vás by to nešlo :)


Jak o sójovou svíčku pečovat?

 ✅ Před každým zapálením sójové svíčky zkraťte knot na přibližně 3-5 mm (dle bezpečnostních pokynů je 5-10 mm).

 ✅ Příliš dlouhý knot = svíčka vydává kouř → svíčku uhaste a knot zkraťte

 ✅ Příliš krátký knot = knot se ve vosku topí → odstraňte část vosku kolem knotu (např. dřívkem)

 ✅ Plamen je příliš vysoký (nad 3 cm)  → knot zkraťte

 ✅ Plamen vypadá, že uhasíná → výška plamene se v čase mění,  to je ovšem zcela v pořádku a není potřeba nijak zasahovat. 

rodinná česká firma z moravy ruční výroba vyboreno srdcem svíčky

Jak dlouho nechat svíčku hořet?

✅ Svíčku vždy nechávejte hořet tak dlouho, dokud se vosk neroztaví až nebo téměř k okrajům nádoby. 

✅Knot bez kovové výztuže, má tendenci se při hoření ohýbat = vzniká tzv. převis,  který je zcela běžným jevem. Více o převisu ZDE

✅ Doba rozhoření svíčky závisí na jejím průměru

Co je to tunel ve svíčce?

Pokud svíčku uhasíte moc brzy, dojde k tvorbě tzv. tunelu (nerozpuštěný vosk po okrajích svíčky), který značně zkracuje životnost svíčky.

Odstranění tunelu - svíčku obalte do alobalu a nahoře nechte malý otvor pro plamínek → svíčka se zahřeje a vosk rozpustí. Poté alobal odstraňte.

Kdy sójovou svíčku přestat používat?

Svíčku přestaňte používat pokud zbývá méně jak 5 mm vosku. Vosk z dohořelých svíček můžete roztavit a využít k tvorbě čajových svíček nebo vonných vosků. 

Malá rada pro velké svíčkaře

Bezpečnostní rada na závěr - nikdy nehaste svíčku vodou, ani vodu nepřidávejte k vonnému vosku v aromalampě. Voda ve spojení s voskem silně prská, horký vosk ze svíčky může znečistit okolí a v horším případě Vás i popálit. Vhodné není ani hašení sfouknutím. K uhašení zamezte přístupu kyslíku ke knotu, například pokličkou, zhášedlem apod. 


Svíčky VonTree Candle jsou darem z přírody. Každá svíčka je jedinečná s láskou dělaná. Aby byla svíčka klenotem každé domácnosti je nutno o ni správně pečovat. S naši příručkou to zvládnete hravě.

Vyzkoušejte sójovou svíčku s vůni lásky.

sójová svíčka s vůn lásky dárek k narozeninám 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz