Od 13.7. do 21.7. jsme na dovolené :) Všechny Vaše objednávky vyřídíme v pondělí 22.7. Mějte krásné dny

SVÍČKY PODZIMU

Podzimní magie: svíčky jako součást podzimní atmosféry

Podzim je tady a s ním přichází spousta úžasných věcí: padající listí, teplé svetry, výlety na houby a samozřejmě vonné svíčky. Tyto malé kousky umění nejenom provoní vaši domácnost, ale také přinesou do vašeho života atmosféru pohody, tepla a nostalgie. V tomto článku se podíváme na to, proč jsou sójové svíčky na podzim tak oblíbené, a jak vybrat ty nejlepší pro váš domov.

 

Kouzlo svíček v podzimním interiéru

 1. Atmosféra pohody: Podzimní svíčky vytvářejí útulnou atmosféru, která je perfektní pro chladnější dny. Jejich teplé světlo a vonné esence dokážou okamžitě zvýšit pohodu v místnosti.

 2. Vonné esence: Podzimní svíčky bývají často obohaceny o vonné esence, které evokují podzimní nálady. Například vůně skořice, dýně, jablek nebo hřebíčku jsou velmi populární a spojují se s touto roční dobou.

 3. Relaxace a meditace: Hoření svíček může mít relaxační účinky a pomoci vám zrelaxovat po náročném dni. Mnoho lidí je využívá také při meditaci nebo józe.

 4. Dekorativní prvek: Kromě svého vonného účinku jsou podzimní svíčky také skvělým dekoračním prvkem pro váš domov. Krásné nádoby a designy svíček mohou přidat do vaší domácnosti styl a eleganci.

 

Jak vybrat nejlepší vonné podzimní svíčky

 1. Vůně: Vyberte si vůni, která vás oslovuje a která vám připomíná podzimní atmosféru. Můžete zkoušet různé kombinace, jako je skořice a jablka, vanilka a dýně, nebo hřebíček a pomeranč.

 2. Kvalita: Investujte do kvalitních svíček, které neobsahují škodlivé látky. Svíčky s přírodním voskem, jako je sójový vosk nebo včelí vosk, jsou dobrou volbou. 

 3. Dekorace: Zvažte, jaký design svíček by se hodil do vašeho interiéru. Existuje mnoho různých stylů nádobek a ozdob, takže si můžete vybrat takové, které zapadnou do vaší domácnosti. Podzimní svíčky mají často etikety s podzimními barvami, které skvěle doladí interiér.

 

Podzimní vůně a lidská psychika

Podzimní vůně mají silný vliv na psychiku člověka a mohou ovlivnit náladu, emoční stav a celkovou pohodu. Zde je několik podzimních vůní a jejich vliv na psychiku:

 1. Skořice: Vůně skořice - tato teplá, kořenitá vůně navozuje pocit pohody a komfortu. Skořice má také pověst povzbuzující vůně, která pomáhá zvýšit energii a koncentraci.

 2. Dýně: Vůně dýně je spojována s podzimními svátky, jako je Díkůvzdání a Halloween. Tato vůně vyvolává pocity nostalgie a radosti a může být také relaxační a uklidňující.

  hrejiva-dyne-med-koreni-skorice-podzim-sojova-svicka-ve-skle-vontree
 3. Jablka: Vůně čerstvých jablek - spojovaná s podzimními výlety na venkov nebo s pečením jablečných dezertů, vyvolává pocit svěžesti a radosti a mnoho lidí ji považuje za okouzlující.sojova-vonna-svicka-vontree-candle-jablko-a-skorice-vanocni-vune

 4. Hřebíček: Vůně hřebíčku má výrazný a kořenitý charakter a působí povzbudivě, zároveň pomáhá uvolnit stres a napětí. Je také spojována s teplem a pohodlím.

 5. Pomeranč: Vůně pomeranče je často používána pro své osvěžující a povzbuzující vlastnosti. Přispívá k pozitivní náladě a přináší do domova pocit světla a radosti.

  prirodni-svicka-bytova-vune-designova-svicka-pomeranc-anyz-skorice
 6. Vanilka: Sladká a uklidňující vůně vanilky pomáhá redukovat úzkost a stres, vytváří pocit pohody a komfortu.

  korenena-vanilka-sojova-svicka-vontree-candle-vanocni-svicky

Podzimní sójové svíčky jsou skvělým způsobem, jak si užít tuto krásnou roční dobu. Nejenom, že provoní váš domov, ale také vytvoří útulnou a relaxační atmosféru. Vyberte si své oblíbené vonné podzimní svíčky a dopřejte si chvíle pohody a radosti ve společnosti teplého světla a vonných esencí.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz