Vizuální stránka svíček

Vonné a esenciální oleje dodávají svíčkám krásnou vůni. Ovšem aby Vás svíčka na první pohled zaujala (a to hlavně při online nákupu) je nutné věnovat pozornost i vizuální stránce.

 

Zdobení

Svíčky VonTree jsou zdobeny sušenými bylinkami, které v rozpuštěném vosku příjemně voní a drahými kameny harmonizujícími tělo i mysl. Při výrobě zdobených svíček a při jejich používání je nutné dodržovat několik zásad.

  • Zdobící komponenty nikdy nepokládejte do blízkosti knotu.
  • Kolem knotu ponechte prostor alespoň 0,5 cm.
  • Pokud se při přepravě svíčky uvolnil jakýkoliv komponent a nachází se v blízkosti knotu, odstraňte jej.

Během hoření svíčky se vosk roztaví a všechny zdobící komponenty se postupně ponoří do vosku, poté už se vznícení bát nemusíte.

 

Barevný vosk

Na trhu se nachází řada svíček, které jsou barveny chemickými barvivy. Tyto chemické barvy (ať už v tuhé nebo kapalné podobě) mohou při spalování vytvářet toxické látky. Kvůli toxicitě barviv jsou svíčky barveny také slídami, glitry nebo třpytkami. Jedná se ovšem o pevné částice, které nejsou ve vosku rozpustné, a proto mohou během hoření zhášet knot. Existuje však i přírodní cesta barvení vosku, která je ale časově poměrně náročná, a ne vždy má příznivý výsledek. Jedná se o maceraci přirozeně barvících látek (např. kurkuma) ve vosku po dobu několika hodin. Na tuto metodu si již brousím zuby a doufám, že se Vám barevné svíčky budou líbit.

 

A jak jste na tom Vy? Ovlivňuje Vás při výběru svíčky její vizuální stránka?

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz