Jak vybrat sójovou svíčku?

Jak si vybrat svíčku? Svíčky vybíráme hlavně podle vůně, protože správně zvolená vůně dokáže pozitivně ovlivnit naši náladu, vykouzlit romantický večer nebo uvolňující wellnes koupel. 

Vůně ovšem není jediným kriteriem, podle kterého zákazníci sójové přírodní svíčky vybírají.

NEPOSTRADATELNOU ROLI HRAJE VZHLED.

A při koupi svíček prostřednictvím e-shopu to platí dvojnásob.

zdobení svíček


ZDOBENÉ SÓJOVÉ SVÍČKY

Dříve byly svíčky VonTree Candle zdobeny sušenými květy. Sušené květy se při hoření svíčky ponořily do rozpuštěného vosku a vydávaly příjemnou vůni harmonizující tělo i mysl. 

Nyní najdete sušené květy pouze u sójových čajových svíček v kalíšku. V čajových svíčkách jsou sušené byliny zality plně do vosku tak, aby nedošlo k jejich vznícení.

Proč jsme u klasických svíček ve skle přestali používat sušené květy? Hlavním důvodem byla bezpečnost. Svíčky vypadaly sice krásně, ale v případě nedodržování bezpečnostních pokynů, mohlo dojít k velkému neštěstí. Ačkoliv u svíček VonTree Candle vždy šlo vše hladce, narazila jsem na zkušenost svíčkařky z USA, která byla dost odstrašující. Proto jsme se rozhodly od svíček se zdobením upustit.

čajové sójové svíčky s bylinkami

Jak udělat svíčku s bylinkami?

Při zdobení svíček mějte na paměti několik pravidel:

  • sušené byliny nikdy nepokládejte do blízkosti knotu
  • kolem knotu ponechte prostor alespoň 0,5 cm
  • pokud se zdobení uvolnilo a nachází se v blízkosti knotu, JE NUTNO JEJ ODSTRANIT
  • sušené rostliny vždy zalijte do vosku, vyvarujte se volnému pokládání na povrch vosku

Na co si dát při hoření svíčky pozor?

✅ svíčku nenechávejte nikdy bez dozoru

✅ sledujte, zda se nenachází sušená ozdoba v blízkosti knotu

✅ zkracujte před každým zapálením knot, aby nebyl plamen příliš velký

 

BAREVNÉ SVÍČKY

Růžová, modrá nebo třeba fialová. Na trhu naleznete celou škálu barevných svíček. Správně zvolena barva svíček dokáže oživit interiér, a dokonce ovlivnit i náladu a pocity. 

 růžová přírodní sójová svíčka

Čím se svíčky barví?

✅ Syntetické barvy na svíčky

Jedná se o chemickou sloučeninu vyvinutou přímo k barvení svíček. Barvy mohou být ve formě vloček, cihliček nebo kapaliny. 

✅ Glitry, slídy a voskovky

Dalši možností, jak obarvit svíčku, je použití různých pevných částic, jako jsou glitry a slídy. Tyto pevné částice ovšem mohou zhášet knot, a proto by se měly používat pouze v omezeném množství.

Voskovky se jeví jako skvělá volba pro obarvení svíčky. Avšak vosková směs pro výrobu voskovek také obsahuje pevné částice, které mohou svíčku během hoření zhášet. 

✅ Výluhy

V dílně VonTree CANDLE jsme dlouho hledali non-toxic cestu, jak obarvit svíčky, aniž by docházelo k negativnímu ovlivňování hoření plamene. 

Existuje celá řada rostlin, které ve svých částech obsahují přírodní barviva. Pro extrakci barvy je nutno použí sušené byliny, které se vylouhují v rozpuštěném vosku. Jedná se o poměrně náročný postup, proto jsou naše sójové svíčky obarveny pouze limitovaných edicích. 


 Svíčky dokáží ovlivnit Vaši náladu nejen svoji vůní, ale i svým vzhledem.

Sklenice, víčko, etiketa, zdobení bylinkami nebo třeba barvení vosku. Všechny tyto věci ovlivňují výsledný vzhled svíčky.

Ať už si vyberete jakoukoliv svíčku, mějte prosím na paměti, že svíčky se sušenými květy je nutné mít pod neustálým dohledem.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz